Jak wygląda proces odfrankowania kredytu?

Feralny dzień dla kredytobiorców 

Określenie “czarny czwartek” oznacza, że w tym dniu doszło niefortunnych wydarzeń. Termin ten możemy kojarzyć z załamaniem na giełdzie nowojorskiej w październiku 1929 roku. Nastąpił znaczny spadek cen akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. “Czarny czwartek” w 2015 roku był podobny do tego sprzed prawie stu lat. Również spowodował kryzys i szczególnie niekorzystną sytuację dla kredytobiorców. 

W styczniu 2015 roku Szwajcarski Bank Narodowy zrezygnował z ochrony niskiego kursu franka. Sprawiło to ,że frank szwajcarski znacznie się umocnił względem innych walut. Frank szwajcarski przekroczył nawet granicę 5 zł, po czym nieco spadł do nieco powyżej 4 zł. W ten sposób kredytobiorcy muszą zapłacić dużo większe kwoty za swoje kredyty. 

Co zrobić z kredytem we frankach?

Obecni frankowicze zastanawiają się czy jest jakieś rozwiązanie w ich sytuacji. Jak postępować, aby doprowadzić do końca problemów finansowych? Okazuje się, że wiele z umów kredytowych zawiera klauzule niezgodne z prawem, na podstawie których można unieważnić taką umowę. Jest to jeden ze sposobów, który może uwolnić frankowiczów od problemu. Sprawa ta nie jest jednak taka prosta. Tu z pomocą przychodzą specjaliści zajmujący się unieważnieniem lub odfrankowienie kredytu. Warto korzystać z ich usług, ponieważ oferują profesjonalne doradztwo i mają doświadczenie w prowadzeniu procesów tego rodzaju.

Jak przebiega unieważnienie kredytu we frankach?

Sposobem na uwolnienie się od kredytu we frankach szwajcarskich jest unieważnienie umowy. Polega to na udowodnieniu,że umowa była zawarta niezgodnie z prawem i jest nieważna. Odnosi się do zapisów zawartych w umowie, które były niewłaściwie sporządzone. Można w ten sposób podejść do kredytów zarówno indeksowanych, jak i denominowanych. 

Jeśli sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek kredytobiorcy i unieważni umowę kredytową to uwolni dłużnika od niekorzystnych zapisów w umowie. W tej chwili ujawnia się,że umowa kredytowa nigdy nie obowiązywała. Były frankowicz będzie musiał spłacić tylko kwotę jaką uzyskał od banku. Nie musi ponosić kosztów prowizji, odsetek czy innych opłat. 

Sposób rozliczenia świadczeń przez strony postępowania jest zależny od sądu. Istnieje teoria salda, która mówi,że środki zwraca strona, która uzyskała większą korzyść. W tym przypadku teoria salda stanowi na korzyść banków. Istnieje także teoria dwóch kodykcji. Stanowi ona,że strony realizują swoje roszczenia oddzielnie i niezależnie. Jest już to sytuacja bardziej sprzyjająca frankowiczom. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, kiedy ma się kredyt we frankach?

Zawarcie niedozowlonych klauzuli w umowie kredytowej jest jednym z argumentów, jakie wykorzystują kredytobiorcy, chcąc rozwiązać problem z kredytem we frankach. Przed wniesieniem pozwu należy gruntownie przygotować się do sprawy. Zapewni to zdecydowanie większą skuteczność. Frankowicz często nie ma doświadczenia w prowadzeniu spraw sądowych, dlatego najlepiej skorzystać z usług jakie świadczy kancelaria frankowa Toruń.

 Najkorzystniej dla frankowiczów będzie znalezienie kancelarii , która na co dzień zajmuje się tego typu sprawami. Doświadczony doradca zasugeruje najlepszą ścieżkę prawną dla klienta.