Platforma dla niepełnosprawnych – jak wybrać dostawcę windy, żeby nie żałować?

Wielu właścicieli domów w Polsce poszukując dodatkowego komfortu i wygody, decyduje się na montaż windy osobowej lub towarowej. Instalowanie dźwigów w domach ma bez wątpienia wiele zalet. Platformy dla niepełnosprawnych są dobrodziejstwem dla osób z problemami z poruszaniem się i sprawdzonym sposobem na odzyskanie niezależności. 

Windy dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi nie tylko ułatwiają przemieszczanie się między piętami, ale w niektórych przypadkach umożliwiają również swobodne wyjście na zewnątrz. Ostatnio, coraz więcej osób instaluje te platformy w swoich domach, ponieważ opiekują się starszymi rodzicami. Oto kilka wskazówek – o czym warto pamiętać, gdy mamy zamiar zamontować dźwig dla niepełnosprawnych w domu? 

  • Windy dla osób z niepełnosprawnościami
  • Montaż platformy dla niepełnosprawnych
  • Konserwacja i serwis dźwigów dla niepełnosprawnych
  • Podsumowanie

Windy dla osób z niepełnosprawnościami

Jeśli wchodzenie po schodach stało się trudne lub gdy ktoś z domowników ma niepełnosprawność ruchową – platforma dla niepełnosprawnych jest doskonałym rozwiązaniem. W Polsce windy osobowe w domach stały się popularnym wyborem dla osób mieszkających w piętrowych budynkach. Co więcej, windy osobowe dodając wymiar luksusu – zwiększają wartość całej nieruchomości.

Platformy dla niepełnosprawnych są dla niektórych osób o wiele bezpieczniejszym sposobem poruszania się wewnątrz domu. Są również bardzo pomocne dla członków rodziny, którzy muszą znosić wózki inwalidzkie po schodach. Rozwój branży dźwigowej spowodował, że platformy dla niepełnosprawnych znacznie łatwiej jest zainstalować. Obecnie, dźwigi dla niepełnosprawnych mogą być zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​bardzo małych przestrzeni.

Montaż platformy dla niepełnosprawnych

Firmy, które dostarczają i instalują urządzenia dźwigowe, można bardzo szybko wyszukać w Internecie. Po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę – “platforma dla niepełnosprawnych” wyświetli się wielu producentów wind, ich oferta, realizacje i dane kontaktowe. Należy wspomnieć, że po skontaktowaniu się z biurem obsługi, firmy dźwigowe zazwyczaj wysyłają do domu klienta – pracownika, aby wykonał pomiary.  

Producent wind dla niepełnosprawnych na podstawie wstępnej oceny, zaproponuje urządzenie, które najlepiej sprawdzi się przy dostępnej ilości przestrzeni. Jeśli montaż windy jest niewykonalny wewnątrz budynku, z całą pewnością zaoferuje inne rozwiązanie, takie jak np.: winda zewnętrzna lub platforma przyschodowa. 

Podczas tych konsultacji, oprócz wszystkich szczegółów finansowych i technicznych, o których należy pamiętać, powinno się wziąć pod uwagę potrzeby i wymagania osób, które będą korzystały z windy domowej. Wybierając windę osobową lub platformę towarową zawsze trzeba upewnić się – czy sprzęt spełnia wszystkie krajowe normy bezpieczeństwa.

Producent platform dla niepełnosprawnych

Wybór dostawcy platformy dla niepełnosprawnych jest bardzo ważnym zadaniem. Niezbędne jest zatrudnienie firmy, która ma duże umiejętności w instalowaniu wind osobowych. Należy wystrzegać się “fachowców”, którzy zamontują dźwig za mniejsze pieniądze, ale nigdy nie montowali platform dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas jazdy windą, bezpieczeństwo jest najważniejsze! Więc zamontować ją musi ktoś wykwalifikowany. Z tego właśnie powodu, należy wybrać firmę, która ma odpowiednie doświadczenie. Warto również pamiętać, że koszt windy domowej nie kończy się po jej zakupie i zainstalowaniu. 

Konserwacja i serwis dźwigów dla niepełnosprawnych

Platforma dla niepełnosprawnych musi być sprawdzana co roku, pod względem technicznym. W przypadku, gdy przeglądy techniczne nie są wymagane – rozsądnym działaniem jest ich wykonanie. Winda jest złożonym urządzeniem. Posiada wiele części i komponentów, które należy regularnie sprawdzać i konserwować. 

Konserwacja zapewnia bezpieczną i płynną pracę podnośnika. Co więcej, regularne przeglądy, niezbędne naprawy i oryginalne części zamienne do urządzeń dźwigowych – gwarantują prawidłowe działanie platformy przez długi okres czasu. Warto pamiętać, że tylko fachowo przeszkolony pracownik serwisu wind poradzi sobie z tymi wszystkimi problemami.

Podsumowanie:

Na zakończenie wypada dodać, że bezpieczeństwo w windzie ma ogromne znaczenie. Jeśli istnieje potrzeba zainstalowania platformy dla niepełnosprawnych – zawsze należy zatrudnić cenioną firmę, która oprócz projektu i montażu, oferuje również usługi – serwis i konserwacja wind.